Enter the ad code for 468x60 ad spot

Start satser knallhardt på de unge

Av Knut Øydna Send e-post til forfatteren - Publisert: 9. oktober, 2009

Spillerutvikler Geir Åge Olsen tror Starts satsing på unge talenter vil bære frukter på sikt.

Dagens a-lag består av ti spillere fra Sørlandet, og det jobbes systematisk med spillerutvikling helt fra tolv-års alderen og oppover.

- Vi jobber sytematisk med spillerutvikling av talenter på juniornivå i Start, og vi følger med på hva som skjer i andre lokale klubber på Sørlandet, forteller reservelagstrener og spillerutvikler i Start, Geir Åge Olsen.

reservelagstrener og spillerutvikler i start. foto:www.ikstart.no

Geir Åge Olsen,reservelagstrener og spillerutvikler i start. foto:www.ikstart.no

Han er overbevist om at supporterne aller helst vil se lokal ungdom herje på Sør Arena.

- Tilskuerne vil heller se spillere med lokal forankring fremfor dyre innkjøpte spillere fra utlandet. Vi har ansatt profesjonelle trenere på alle aldersgrupper i klubben, og jeg har stor tro på at det vil komme nye stjerneskudd i løpet av et par år, sier Olsen og legger til.

- For oss er det økonomisk gunstig å drive med egenrekruttering. Lønnsmessig er det billigere å rekruttere unge spillere. Hvis de da presterer på et høyt nivå, kan det være svært lønnsomt for Start, sier Olsen.

Kommentarer

Logg inn
Utgiver: Mediehøgskolen Gimlekollen serviceboks 410, 4604 Kristiansand. Telefon: 38145000
Kontakt ansvarlig redaktør for mer informasjon

Utviklet av Edney Media & Design Kristiansand