Daniel Jansen er tatt ut på juniorlandslaget i golf. Etter å ha prestert godt det siste året skal han nå på treningsleir til Sør-Afrika med landslaget.

Golftalentet Daniel Jansen gleder seg til treningsleir med juniorlandslaget i golf. Foto:privat
- Det er ganske utrolig egentlig. Det er en fantastisk mulighet for meg og det kommer til å bli veldig lærerikt, sier femtenåringen.
Daniel forteller at årets sesong har vært bra. Mye av det skyldes motivasjonen han fikk da han ikke ble tatt med på juniorlandslaget i fjor. Han ville bevise landslaget at han kunne klare seg på egenhånd. Det endte med gode plasseringer i turneringer igjennom hele sesongen.
Gutten som nå går på Gimle Videregående skole har store ambisjoner.
- Jeg trener for å bli så god som mulig. Målet er å kunne leve av det, forteller golftalentet.
- Hva betyr golf for deg?
- Golf betyr alt for meg, svarer han.
Ekstremt klok
Golftalentets trener, Hans Åberg, mener landslagsuttaket skyldes at Daniel er god til å trene og at han holder et jevnt nivå.
- Han er i tillegg ekstremt klok. Han tar alltid riktige valg når han er på banen. Fortsetter på denne måten kan han bli en stor spiller, forteller den svenske treneren.


Kommentarer