Få sørlendinger til talentleir

Det var ikke mange sørlendinger å spore da troppen til Statoils talentleir ble tatt ut fredag.

Statoils talentleir regnes som landets fremste talentleir for fotballspillere i alderen 15 og 16 år. Blant spillerne som ble tatt ut er det få sørlendinger. Talentleiren holdes i Porsgrunn 26. til 30. juni for de født i 1997 og 1998, mens de født i 1999 har leir i Stavanger 19. -23- juni. De fire som er tatt ut fra sørlandet er Amund Wichne fra Mandalskameratene, Lasse Sigurdsen fra Fløy, Start-spiller Håkon Suggelia og MKs Ine Østemo

G16-landslagstropp – gutter født i 1997

Amund Wichne – Mandalskam.   
Emil Holst  –   Ham-Kam
Krister Landa  –  Sandnes Ulf
Adrian Ovlien  –  Kongsvinger TF.
Andreas H. Olsen  –  Stabæk
Ludvig Begby  –  Fredrikstad
Nikolas Walstad  –  Lillestrøm
Vladan Radojkic  –  Brann
Julian Ven Uldal  –  Viking
Sander Svendsen  –  Molde
Mathias Gjerstrøm  –  Nordstrand
Patrick Berg  –  Bodø/Glimt
Martin Thomassen  –  Hønefoss
Badr Rahhaoui  –  Sarpsborg 08
Håkon Lorentsen  –  Brann
Henrik Bjørdal  –  Aalesund
Herman Blystad  –  Fredrikstad
Sivert Solli  –  Rosenborg

G16 utfordrertropp

Daniel Hagen  –  Rosenborg
Victor Kristiansen  –  Fredrikstad
Stig Nedrebø  –  Viking
Andreas Davidsen  –  Rosenborg
Per M.Steiring  –  Fauske/Sp
Ridouan Essaeh  –  Skeid
Liki Paul Sekwat  –  Strømsgodset
Gaute Hansen  –  Pors
Markus Kaasa  –  Hei
Magnus Moldjord  –  Strømsgodset
Martin Samuelsen  –  Man City
Sondre Norheim  –  Viking
Marius A.Paulsen  –  Bodø/Glimt
Markus Rix  –  Vålerenga
Lasse Sigurdsen  –  Fløy
Feisal A.Hassan  –  Raufoss
Abdi Huka  –  Sandnes Ulf
Mathias Bringaker  –  Staal Jørpeland

G15-landslagstropp – gutter født i 1998

Kjetil Haug  –  Sarpsborg 08
Marius Halvorsen  –  Ålgård
Henrik Bredeli  –  Strømsgodset
Vegard Kongsro  –  Eidanger
Viljar Birkelund  –  Åsane
Edvard Åretun  –  Lillestrøm
Mats Holt  –  Nøtterøy
Anenthan Kanaganathan  –  Skeid
Kristoffer Ajer  –   Lillestrøm
Sander Berge  –  Asker
Markus Stensby  –  Ull/Kisa
Eivind Fallås Dahl  –  Stabæk
Markus Aanesland  –  Stabæk
Markus Moberg  –  Kvik-Halden
Martin Ødegård  –  Strømsgodset
Garib Gerkondani  –  Kongsvinger TF

G15 utfordrertropp

Fredrik Norum  –  Sortland
Stian O.Granøyen  –  Sjetne
Niklas Antonsen  –  Svolvær
Fredrik A.Bjørkan  –  Bodø/Glimt
Patrik Braathen  –  Tromsø
Joachim Barstad  –  Aalesund
Leonardo Dure  –   Fyllingsdalen
John H.Sæter  –  Rosenborg
Rafik Zeknini  –  Odd
Behrouz Habib  –  Giv Akt
Håkon Hope  –  Tertnes
Thomas Torgersen  –  Follo
Markus Berntsen  –  Lørenskog
Andreas Hoven  –  Strømsgodset
Erik Nordengen  –  Tynset
Tobias Gran  –  Ren

J15-landslagstropp

Hildegunn Sævik  –  Avaldsnes
Tonje Kjøll  –  Randaberg
Susanne Haaland  –  Holmen
Marie Nielsen  –  Asker
Anja Rasmussen  –  Skånland
Åse Marit Kasin  –  Snøgg
Marthe Nilsen  –  Tertnes
Gabrielle L.H.Lie  –  Skarp
Kathrine Pleym  –  Norild
Siw Døvle  –  Halsen
Vilde Bratland  –  Tromsdalen
Maria Hustad  –  Skånland
Maiken Midtskogen  –  Koppang
Heidi Ellingsen  –  Lyn
Mia Giæver  –  Raufoss
Celine Strand  –  Skarp
Ingrid B.Kvernvolden  –   Brumunddal
Synnøve Hafnor  –  HIF/Stein
Sandra Johansen  –  Buvik
Ingrid Syrstad-Engen  –  Gimse

Gutter født 1999

Emil Harloff  –  Minde
Emil Ødegård  –  Lillestrøm
Kheirullah Ahmadzei  –  Langevåg
Casper Øyvann  –  Bodø/Glimt
Håvard Foldnes –  Fyllingsdalen
Sander Hilmarsen  –  Norild
Arne Holter  –  Raumnes/Årnes
Leo Østigård  –   Molde
Mikael Lange  –   Tromsø
Robin Lorentzen  –  Harstad
Tord Salte  –  Bryne
Sjur Lothe  –  Haugar
Håkon Suggelia  –  Start  
Ulrik Mathisen  –  Skeid
Sondre S. Bøhler  –  Trosvik
Tobias Svendsen  –  Molde
Adnan Hadzic  –  FK Ørn
Jørgen H.Fornes  –  Verdal
Jonas Levernes  –  Rælingen
Hassan Duman  –  Strømsgodset
Sander N.Munkejord  –  Høybr./Stovner
John Kitelano  –  Gulset
Lucas Gaspar da Silva  –  Odd
Abdul-Basit Agouda  –  Skeid
Jan Inge Lynum  –  Orkla
Look Sa Michelson  –  Ottestad

Jenter født 1999

Yasmine M.Moy  –  Lillesand
Ingrid Vanebo  –  KIL Fotball
Helene Schjelderup  –  Grand Bodø
Silje Bjørneboe  –  Eidanger
Camilla Huseby  –  Ås
Eline Bjørmark  –  Stoppen
Anne L. Palm  –  Birkebeineren
Cecilie Otterlei  –  Skodje
Kristin Muller  –  Vadmyra
Maja J.Riedl  –  Lyn Fotball
Ine Østmo  –  Mandalskameratene   
Malin Brenn  –  Ull/Kisa
Frida M.Ugstad  –  Huringen
Frida Maanum  –  Bærumsløkka
Ida Giske  –  Viking
Sophie Haug  –  Kløfta
Mona R.Evensen  –  Notodden
Andrea Norheim  –  Bryne
Marie R. Pettersen  –  Hafslo
Elise I.Stenevik  –  Florø
Selma Måseidvåg  –  Drøbak/Frogn
Celine Nergård  –  Tromsdalen UIL
Marie Seim  –  Sandviken
Emilie Nautnes  –  Gossen
Julie Indresand  –  Håkvik
Amanda Sørensen  –  Kirkenes