Tips oss:
Tips
38 14 51 30
Kontakt
Erik Sæter, fra reality-serien Paradise Hotell, la 17. mai ut en instastory hvor han klagde over å aldri bli nevnt i “Se hvordan kjendisene feiret 17. mai” - spaltene som mange aviser har. Mads Hansen delte denne videoen på sin Instagram-profil, til sine 436 000 følgere. Nå påstår Sæter at dette var ønsket og en del av planen.
Benedicte R. Johannessen
Publisert: 20.05.2020 kl 11:31
Mads Hansen, tidligere fotballspiller, har de siste årene bygd opp en stor følgeskare på Instagram. Her har han de siste årene gått til “krig” mot mange influensere og reality-deltagere som han mener oppfører seg dårlig. I tiden etter korona kom har det vært mange medieoppslag etter at Hansen ved flere anledninger har “tatt” realitydeltagere i å feste og bryte myndighetenes korona-retningslinjer. Erik Sæter uttalte seg til TV2 i forbindelse med dette - Det blir feil når Mads Hansen skal være anklager, dommer og bøddel.
I Sæters video fra 17. mai ramser han opp antall følgere i sosiale medier, subscribers på Youtube og lignende de som er på festen hans har til sammen. - Og av en eller annen grunn har Dagbladet ikke inkludert våre private bilder fra kjendisers feiring på 17. Mai, roper han inn i kamera, med støtte fra realitydeltagerne Isabel Raad og Isabelle Eriksen. Her begynner det han i ettertid har kalt en “prank”.
Se dette innlegget på Instagram Takk for i går! Nå som vi har fått dagen litt på avstand synes jeg vi alle kan sende en varm tanke til alle realitydeltakere og influencere som ikke ble inkludert i avisenes «Se hvordan kjendisene feiret 17.mai»-saker. Jeg har i den anledning opprettet en innsamlingsaksjon, og pengene som samles inn der vil gå uavkortet til finansieringen av lobbyvirksomhet mot landets kulturjournalister. Støtt en C-kjendis i nød! Et innlegg delt av Mads Hansen (@mads_hansen11) Mai 18, 2020 kl. 10:27 PDT
Se dette innlegget på Instagram
Takk for i går! Nå som vi har fått dagen litt på avstand synes jeg vi alle kan sende en varm tanke til alle realitydeltakere og influencere som ikke ble inkludert i avisenes «Se hvordan kjendisene feiret 17.mai»-saker. Jeg har i den anledning opprettet en innsamlingsaksjon, og pengene som samles inn der vil gå uavkortet til finansieringen av lobbyvirksomhet mot landets kulturjournalister. Støtt en C-kjendis i nød!
Et innlegg delt av Mads Hansen (@mads_hansen11) Mai 18, 2020 kl. 10:27 PDT
-Jeg har hatt en plan om å få med de mest kjente på festen med på en video, hvor vi klager hovent over at vi ikke er på den “Hva gjør kjendisene på 17. mai”, sier Sæter i videoen han la ut 19. mai. - Hvis Mads skal bite på det må du gjøre noe jævlig dumt, sier romkameraten hans, Aksel Sjøli, i bakgrunnen.
Se dette innlegget på Instagram PRANK MADS!!! Du tenkte vel kanskje at jeg er helt dust, hvorfor? Fordi du har lyst å tro det, fordi det er ditt naturlige instinkt og det du har bygd hele din følgerskare på, å henge ut og kødde med andre, fortjent eller ufortjent. Nå kødder jeg litt tilbake, satser på du tar det med ett stoort smil. Bare kjærlighet å finne her, selv om jeg har vært med på Paradise Hotel. LINK I BIO FOR HELE VIDEOEN. Et innlegg delt av Erik Anders Sæter (@eriksaeter) Mai 19, 2020 kl. 1:14 PDT
PRANK MADS!!! Du tenkte vel kanskje at jeg er helt dust, hvorfor? Fordi du har lyst å tro det, fordi det er ditt naturlige instinkt og det du har bygd hele din følgerskare på, å henge ut og kødde med andre, fortjent eller ufortjent. Nå kødder jeg litt tilbake, satser på du tar det med ett stoort smil. Bare kjærlighet å finne her, selv om jeg har vært med på Paradise Hotel. LINK I BIO FOR HELE VIDEOEN.
Et innlegg delt av Erik Anders Sæter (@eriksaeter) Mai 19, 2020 kl. 1:14 PDT
Sæter begrunner pranken i en rekke uttalelser på instastory og i Youtube-videoen og er blant annet uenig i måten Hansen kan skrive hva han vil om hvem han vil. Han sier og at omtale fra Hansen ville kunne øke seertallene på den nye musikkvideoen hans og bekrefter at dette funket i videoen han la ut 19. mai, hvor du ser en stigende kurve etter Hansens omtale.
Mads Hansen skriver på sin Instagram-profil at han ikke tror dette var en prank, men at Sæter nå prøver å redde seg inn etter uttalelsene sine i 17. mai- videoen. Dette benekter Sæter. Fans i begge leirer har strømmet til kommentarfeltene til Sæter og Hansen for å si sin mening og andre store influensere har hevet seg inn i “krigen”. Hvem som snakker sant, gjenstår enda å se.