Tips oss:
Tips
38 14 51 30
Kontakt
GMS eiendom mener studentene ødelegger for seg selv
Rikke Monsen
Publisert: 25.01.2010 kl 14:18
- Vi har i samtaler med politiet fått beskjed om å ta vekk skiltene, men parkeringsproblemet vedvarer, forklarer styreleder i GMS Eiendom Egil Galteland.
Derfor har Galteland mandag møtt kommunen og parkeringsvesenet. Skolens to parkeringsplasser for studenter og ansatte er i dag private, og en offentlig parkeringsplan for området ser ut til å gi løsningen på parkeringsproblemet. For studentene vil omstillingen bety kraftige bøter om de skulle feilparkere på skolens område.
- Nå skal vi i møte med skoleledelsen og avtale hvor det skal bli ulovlig å parkere, om de godtar reguleringen. Jeg tror at planen kan settes i verk innen et par måneder, skiltene har vi uansett, påpeker han.
- Ris til egen bak
Galteland har i en årrekke lagt lapper på feilparkerte biler ved skolen. Nå ser han at kampen er tapt.
Jeg synes det er utrolig trist at vi må gjøre det på denne måten, men det blir ris til egen bak når studentene ikke klarer å respektere skiltene, lovlige eller ikke.
Skulle for eksempel en brann oppstå eller ved varelevering til skolen kan feilparkerte biler utgjøre store problemer, forklarer Galteland og vaktmester Urdal.
- Det eneste vi tror nytter er å kjøre på det harde, dessverre, sukker styrelederen.
Klikk på et nøkkelord for å vise andre relevante artikler.