Tips oss:
Tips
38 14 51 30
Kontakt
Får Gerhard A. Skauge (80) i 100 års-jubileumskomiteen til Donn det som han vil, er "Kongsgårdbanen" som navn historie.
Kristian Fjeldstad
Publisert: 29.10.2009 kl 11:04
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4WJL2wkxWPg[/youtube]
Se webTV for å se navneønske!
- I anledning 100 års jubileumet til Donn ønsker vi å offentliggjøre nytt navn på "Kongsgårdbanen" på vår store 100års-jubileumsfest den 27 november, sier Gerhard A. Skauge (80) i 100 års-jubileumskomiteen til Donn.
Les også: Ny organisasjonsform i Donn
- Dette er vårt tilholdssted
Skauge kom til Kristiansand fra Bergen i 1954, og har siden vært levede opptatt av fotballklubben Donn som keeper, i forskjellige styrer og som æresmedlem. Nå ønsker han å krone en lang karriere i klubben, med å sette et mer klubbpersonlig navn på banen som betyr så mye for Donn.
- Donn betyr en hel del for mange mennsker i denne byen, og vil gjøre det i lang tid fremove r. Dette er vårt tilholdssted, sier Donn-entusiasten.
Les også: Donn viser interesse for amazon Grimstad-spillere
Kommunen bestemmer
Forslaget er sendt til navnekomiteen i Kristiansand kommune, som skal ta stilling til saken i begynnelsen av november. Skauge kan ikke forstå om kommunen avslår forslaget, og krysser fingrene.
- Å være med å sette nytt navn på hjemmebanen vår ville vært et verdig punktum for meg etter alle disse årene med engasjement i Kristiansand, avslutter Skauge.
Se webTV for å se Skauges navneønske!
[poll id="14"]
Klikk på et nøkkelord for å vise andre relevante artikler.