Risør: - Brannen er ikke under kontroll
Publisert: 12.09.2012 kl 10:28
[youtube]http://youtu.be/5ecE43h084M[/youtube] Video: Kjetil Nygaard
Klokken 09.00 onsdag morgen begynte det å brenne i øverste etasje på Risør Hotel. Det ligger flere trehusbyggninger tett ved hotellet, og Odd Volum, lensmann i Gjerstad og Risør, utelukker ikke at det er fare for spredning.
- Brannen er ikke under kontroll, og det er fare for at brannen kan bli spredt, opplyser lensmannen til Agder Tidene.
Ifølge Volum er seks personer evakuert fra hotellet.
Brannvesenet er inne
To røykdykkere er inne i bygget. Brannvesenet vurderer å lage et hull i taket, forteller Agder Tidenes reporter på stedet.
Ekstra brannmannskaper er hentet inn fra Vegårshei og Arendal brannstasjon. Under pressekonferansen, klokken halv 11, bekreftet brannvesenet at de jobber med å slukke brannen i 2.etasje.
Brannvesenet bekrefter at de jobber med å slukke brannen i 2.etasje.
Nyheter Vis flere
Forskere bak ny studie beregner 170 billioner plastpartikler ut i verdenshavene. I Norge slippes det 19 000 tonn med mikroplast ut fra norske kilder på land hvert år. Med mikroplast som en global forurensning finnes det heldigvis flere som kjemper mot marin forsøpling i Norge.