Tips oss:
Tips
38 14 51 30
Kontakt
På bare et år har 10 % flere sørlendinger reist utenlands fra Kjevik. Flere avganger og et næringsliv i fremgang får mye av æren for utviklingen. Likevel kan ingen love noen nye utenlandsruter fra flyplassen.
Harald Helland
Publisert: 04.10.2012 kl 10:37
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=boyxnpFAiME&list=UUuRcWy6E7S_ptiAPFDJf1yA&index=1&feature=plcp[/youtube]
Amsterdam er den utenlandsruten som vokser mest fra Kristiansand Lufthavn. Passasjerene vi snakket med skulle ikke stoppe i byen med alle tulipanene, men videre ut i verden. USA og Sør-Korea var land som ble nevnt.
-Fra Amsterdam kommer du deg hvor som helst, påpeker lufthavnsjef på Kjevik, Thomas Langeland.
Nærmere 80.000 passasjerer reiste med utenlandsflygninger til og fra Kjevik i første halvår av 2012. Det er 7000 flere enn samme periode i fjor, i følge ferske tall fra SSB. Kan årsaken være nye utenlandsruter?
-Det har ikke kommet noen nye utenlandsruter, avviser lufthavnsjefen. Og det foreligger det heller ingen konkrete planer om. Så hva er da grunnen til all trafikken?
Se video.