Ustabile drivstoffpriser i Kristiansand
Koronakrisen har ført til ustabile priser på drivstoff. Fyller du til riktig tid kan du spare flere kroner per liter. I
Publisert: 27.05.2020 kl 12:47
Den siste tiden har drivstoffprisene i landet vært noe ustabilt. Å fylle på søndagskvelden eller mandag morgen har lenge vært et lurt triks da prisene som regel er på sitt laveste da i løpet av en uke. Under koronakrisen har prisen på råolje vært lavere enn til vanlig. Dette kan vi se på prisen per liter de siste ukene.
I Kristiansand har man kunnet fylle diesel for 10,32 kr literen og bensin til rett under 11 kroner mandag.
Av ti bensinstasjoner Sørnett har vært på er det UNO-X Sørlandsparken som kan gi billigst drivstoff.
Regionssjef i UNO-X, Egil Holm forteller hva som spiller inn når prisene settes
- Det er to ting som er viktig her. Det ene er innkjøpspris, og det andre er lokal konkurranse. Prisen på råolje er lav for tiden, og vi i UNO-X har avgitt et kundeløfte om å være billigst.
YX Trekanten var nr to på listen over å være billigst mandag morgen.
[img210954_2LF]
Nyheter Vis flere
Forskere bak ny studie beregner 170 billioner plastpartikler ut i verdenshavene. I Norge slippes det 19 000 tonn med mikroplast ut fra norske kilder på land hvert år. Med mikroplast som en global forurensning finnes det heldigvis flere som kjemper mot marin forsøpling i Norge.