Tips oss:
Tips
38 14 51 30
Kontakt
I morgen får vi svaret på om høyhastighetstog på Sørlandet er lønnsomt. Da leverer jernbanedirektøren den endelige utredningen til samferdselsministeren.
Stian Drake
Publisert: 24.01.2012 kl 11:56
Hvor deilig kunne det ikke vært å sette seg på toget i sentrum og bare kort tid etterpå være i enten Oslo eller Stavanger? Dette kan nå bli en realitet. Med en toppfart på opptil 330 km/t vil et mulig lyntog kunne kjøre distansen Oslo - Stavanger på tre timer. Kristiansand vil selvfølglig være et av stoppestedene.
Før overleveringen av rapporten i morgen er ekspertene usikre på resultatet. Medlem av Jernbaneforum Sør, Oddvar Skaaia vil etter overleveringen delta i et møte med blant annet leder av Stortingets transport- og kommunikasjonskomite, Knut Arild Hareide (KrF).
Sørnett.no føger saken!