Kristiansand pride - gu å mye kjærlighet
MGP finalisten "Skrellex" har ved flere anledninger deltatt og frontet pride kristiansand. Han har utelukkende gode minner fra skeive sørlandsdager.
Publisert: 31.01.2023 kl 12:17
MGP finalist Kai Thomas Larsen, bedre kjent som Drag-artisten Skrellex, har kjempet seg til en finaleplass i MGP. Han er et kjent fjes for mange med sin tidligere rolle i den populære dramaserien "Hotel Cæsar", og er en av mentorene i drag programmet "drag me out".
Kai Thomas har flere ganger deltatt, frontet og opptrådt på pride feiringen i Kristiansand som drag-artisten Skrellex. Husholdningsundersøkelsen fra 2022 konstaterer at personer fra sørlandet har i større grad negative holdninger til homofile.
Blod er ikke alltid tykkere enn vann.
Vi kontaktet den populære artisten for å forhøre oss om hans opplevelse av pride-feiringen på sørlandet.
-Har du merket noen forskjell fra pride-feiringen i Kristiansand kontra andre steder i landet?
-Kristiansand Pride har aldri vært noe annet enn helt magisk for meg! Skal jeg sette fingeren på noe annerledes må det være at paradeshowet ble i lengste laget i 2022, men gud å mye kjærlighet, sier Larsen.
På spørsmål om hva han tenker om at sørlandet i større grad enn andre deler av landet har negative holdninger til homofile, svarer han:
- i bibelbeltet er det vanskelig å være skeiv og ofte dårlige holdninger til LGBTQ pluss- personer. Det er mye mulig dette stemmer, men jeg har heldigvis bare hatt positive opplevelser de 2 årene jeg har deltatt.
Han legger til at alle uansett legning skal bli elsket, og dersom familien ikke godtar deg for den en er, så burde en skaffe seg en familie som gjør det. "Blod er ikke alltid tykkere enn vann".
-Verden går desverre i feil retning når det kommer til et inkluderende samfunn
-Hva tanker har du rundt at en drag-artist får spillerom og muligheten til delta i en såpass stor og kjent sangkonkurranse som MGP?
-Jeg syns det er helt ufattelig stort å få denne muligheten og vise skeiv kultur, og samtidig få representasjon på scenen i beste sendetid. Jeg ble tidlig bedt av teamet mitt om å ikke gå inn på alle kommentarfelt, spesielt på alle «Eurovison» blogger osv. Dette fordi MGP/Eurovision fans er brutale.
-Jeg gjør jo aldri som jeg får beskjed om, men har holdt meg langt unna de etter en kjapp titt. Verden går dessverre i feil retning når det kommer til et inkluderende samfunn. Men ekstra gøy var det jo da motbevise alle haters med å gå rett til finalen, sier den håpefulle finalisten.
På lørdag står artisten klar på scenen i Trondheim spektrum med låten "Love again".
Magasin Vis flere
Forskere bak ny studie beregner 170 billioner plastpartikler ut i verdenshavene. I Norge slippes det 19 000 tonn med mikroplast ut fra norske kilder på land hvert år. Med mikroplast som en global forurensning finnes det heldigvis flere som kjemper mot marin forsøpling i Norge.
Nyheter Vis flere
Forskere bak ny studie beregner 170 billioner plastpartikler ut i verdenshavene. I Norge slippes det 19 000 tonn med mikroplast ut fra norske kilder på land hvert år. Med mikroplast som en global forurensning finnes det heldigvis flere som kjemper mot marin forsøpling i Norge.